• Wałęsa. Człowiek z nadziei / …
 • Wałęsa. Człowiek z nadziei

  Obejrzenie tego filmu jest niemożliwe. Jego źródło zostało usunięte. Jeśli masz chwilę czasu możesz odszukać nowe i je doddać. Inni użytkownicy będą Ci za to wdzięczni.

  Źródło:

  6.4 w serwisie filmweb.

  Zdobywca Oscara Andrzej Wajda przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Reżyser wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. To opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności.

  Film z 2013 roku.

  Ten film ma 6 komentarzy.

  W duskusjach biorą udział zalogowani użytkownicy.

  Sprawdź co daje Ci rejestracja? Zaloguj się.

  super film-polecam

  wwlhm80 Luty 7th, 2014, 17:02

  dobry

  Berghov Luty 7th, 2014, 19:02

  Lech Wałęsa jest człowiekiem z teczki komunistycznej Służby Bezpieczeństwa której był oddanym informatorem o nazwie „Bolek”. Że się z tej współpracy nigdy nie wyplątał świadczą późniejsze jego działania. Niszczenie społecznego zrywu i obywatelskiego ruchu jakim była „Solidarność” ta pierwsza, z 1980 roku, układanie się z komunistycznymi władzami i zapewnienie im bezkarności po 1989 roku. A wreszcie popatrzcie na jego najwierniejszych obecnych przyjaciół i apologetów: Urbana, Jaruzelskiego, Kiszczaka. Czego więcej trzeba? O tym wszystkim film nie mówi nic jest zatem zakłamany jak cały oficjalny życiorys TW „Bolka”. Zaś co do wartości artystycznych to szkoda słów. Najlepiej oddaje to decyzja Akademii która odrzuciła film już w pierwszych kwalifikacjach oskarowych.

  szamanka Luty 9th, 2014, 10:02

  Niezly, lecz na kolana nie powala… 7.5/10

  123fox Marzec 6th, 2014, 17:03

  cienki nie polecam

  magnum44 Kwiecień 8th, 2014, 01:04

  (draga) szamanko – „Kazdy kto mowi o teczkach i bolku powtarza rosyjska propagande. To jest piekny film o wielkim czlowieku, dzieki ktoremu zyjemy w wolnym kraju. Jak sie komus nie podoba zawsze moze sobie powiesic plakat putina nad lozkiem” ;P

  Tianes Czerwiec 28th, 2014, 15:06