• Gwiezdne wojny Część III – Zemsta Sithów St...
 • Gwiezdne wojny Część III – Zemsta Sithów Star Wars Episode III – Revenge of the Sith

  Źródło: 0

  Ocena 7.7/10 (131127 głosów)

  Obejrzyj na stofilmow.pl    

  Ostatni rozdział słynnej sagi George'a Lucasa. Po trzech latach nieustannych walk nadchodzi koniec Wojen Klonów. Rada Jedi wysyła Obi-Wana Kenobiego (Ewan McGregor), aby doprowadził przed wymiar sprawiedliwości Generała Grievousa, przywódcę armii Separatystów. Tymczasem na Coruscant kanclerz Palpatine (Ian McDiarmid) rośnie w siłę. Jego daleko idące polityczne zmiany przekształcają pogrążoną w wojnie Republikę w galaktyczne Imperium, zaś on sam ogłasza się Imperatorem. Okazuje się, że ma wielką moc. Wyznaje swojemu najbliższemu sprzymierzeńcowi, Anakinowi Skywalkerowi (Hayden Christensen), prawdziwe źródło jej pochodzenia. Zwabiony potężną mocą Skywalker przechodzi na Ciemną Stronę i staje się złowrogim Darthem Vaderem.

  Obsada

  Twórcy: George Lucas
  Rok produkcji: 2005
  Czas trwania: 140 min.

  Ten film ma 2 komentarzy.

  W duskusjach biorą udział zalogowani użytkownicy.

  Sprawdź co daje Ci rejestracja? Zaloguj się.

  Ostatni rozdział sagi Lucasa o Powrót Jedi, chyba, że chodzi o ostatni zrealizowany, o tak. Chronologicznie historię gwiezdnych wojen kończy właśnie Powrót… Zemsta Sithów jest trzecią częścią z sześciu.

  jerzorek.lysy Kwiecień 30th, 2013, 11:04

  Żona mówi, że to film dla dzieci i nie ma ochoty na oglądanie, ale ja w wieku 45 lat razem z córką oglądam. Kiedy nakręcono pierwszą trylogię byłem młody i zachwycony serią gwiezdnych wojen. Obecnie patrzę na te nowe części z przyjemnością, mimo mojego wieku.

  artstraczynski Czerwiec 1st, 2013, 21:06
  

 • blues