Cena aparatu słuchowego – co się na nią składa?

Cena aparatu słuchowego – co się na nią składa?

2023-11-27 1 przez admin

Chcesz przywrócić sobie zdolność do swobodnego odbierania sygnałów dźwiękowych? Szum w uszach powoduje, że coraz mocniej wzrasta u Ciebie poczucie frustracji i dyskomfortu? Dowiedz się więcej o cenach aparatów słuchowych jako urządzeń, które mogą stać się odpowiedzią na Twoje potrzeby. Sprawdź, jakie czynniki kształtują koszty poszczególnych sprzętów i podejmij świadomą decyzję zakupową!

Rodzaj aparatu słuchowego a koszty jego zakupu

Rozmaite potrzeby użytkowników zyskały odzwierciedlenie w rozwiązaniach technologicznych. Na rynku dostępne są różnorodne aparaty słuchowe, które pozwalają zwalczyć ubytki w percepcji i szum w uszach. Cena poszczególnych urządzeń wynika bezpośrednio ze stopnia zaawansowania konstrukcji i obecności dodatkowych funkcji. Poznaj dwa najpopularniejsze rodzaje akcesoriów poprawiających słuch, z jakich najczęściej korzystają pacjenci:

  • aparat słuchowy zauszny (BTE),
  • produkty wewnątrzuszne (ITE).

Borykasz się z intensywnym szumem w uszach? A może dopiero od niedawna zauważyłeś postępujące pogorszenie zdolności do identyfikacji dźwięków? Jak najszybciej skontaktuj się z zaufanym centrum diagnostycznym i poddaj się badaniom. Czytaj dalej, a zobaczysz, czym charakteryzują się różne rodzaje rozwiązań na rzecz poprawy jakości życia u osób niedosłyszących.

aparat słuchowy

Zauszny aparat słuchowy (BTE – Behind the ear)

Prosta i wytrzymała konstrukcja sprawia, że rozwiązania BTE wciąż cieszą się ogromną popularnością. Gdy wybiera się aparat słuchowy, cena tego urządzenia często odgrywa kluczową rolę. Produkty BTE mają obudowę zewnętrzną, gdzie mieści się pojemny akumulator i procesor sterujący całym układem. Zalety tego rodzaju akcesoriów medycznych uwidaczniają się w prostej obsłudze, nieskomplikowanej pielęgnacji i możliwości szybkiego dobrania urządzenia do specyfiki ubytku i szumu w uszach.

Douszny aparat słuchowy  (ITE – In the ear)

Zależy Ci na maksymalnej dyskrecji? Cena nie jest dla Ciebie głównym czynnikiem przy wyborze aparatu słuchowego? Sprawdź niewidoczne z zewnątrz urządzenia ITE, które są w całości schowane wewnątrz kanału ucha. Zapewniają przy tym doskonały komfort i świetną jakość słyszenia. Pomagają wyeliminować uciążliwości wynikające z szumu w uszach, przywracając pacjentowi możliwość normalnego funkcjonowania w życiu społecznym.

Dodatkowe funkcje nowoczesnych aparatów słuchowych

Koszt sprzętu medycznego z dziedziny protetyki słuchu wynika również z dodatkowych technologii zawartych w produkcie. Cena aparatów słuchowych zależy od obecności takich dodatków, jak:

  • obecność modułu Bluetooth dla swobodnego połączenia ze smartfonem lub telewizorem,
  • mechanizm redukujący percepcję szumu w uszach,
  • mikrofon kierunkowy,
  • funkcja szybkiego ładowania,
  • możliwość podłączenia urządzenia do aplikacji mobilnej.

Zależy Ci na wyborze najlepszego sprzętu do protetyki słuchu? Chcesz poznać cenę konkretnego rozwiązania? Centrum Słuchu Audika specjalizuje się w badaniach diagnostycznych i doborze urządzeń do danej jednostki chorobowej. Wejdź na stronę www.audika.pl i skorzystaj z fachowej pomocy!