Gdańsk dla turystów – gdzie szukać dogodnych miejsc na nocleg w stolicy Pomorza?

Gdańsk dla turystów – gdzie szukać dogodnych miejsc na nocleg w stolicy Pomorza?

2023-03-22 1 przez admin

Gdańsk należy do miast najbardziej atrakcyjnych turystycznie. Z jednej strony można tu podziwiać zabytkową, historyczną architekturę, a z drugiej – wypoczywać na nadmorskich terenach rekreacyjnych. Jednocześnie turyści mają możliwość skorzystania ze wszystkich rozrywek typowych dla dużego miasta. Jak jednak znaleźć odpowiedni nocleg w stolicy Pomorza? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Czy hotel na gdańskiej starówce to dobry pomysł?

Większość turystów planujących swój urlop szuka noclegu w lokalizacji położonej możliwie jak najbliżej interesujących ich atrakcji, jednocześnie starając się zmieścić w założonym budżecie. Naturalnym wyborem wydaje się hotel na starym mieście w Gdańsku. Tutejsza starówka, poprawnie nazywana Głównym Miastem, została starannie odbudowana po zniszczeniach II wojny światowej, dzięki czemu turyści mogą podziwiać charakterystyczną dla regionu architekturę w stylu gotyckim, renesansowym czy barokowym. Obowiązkowo trzeba udać się na spacer Drogą Królewską – reprezentacyjnym deptakiem obejmującym ulicę Długą oraz dawny rynek Długi Targ. Nieopodal znajduje się też Długie Pobrzeże, deptak nad rzeką Motławą, przy którym wznosi się zabytkowy Żuraw. Uroki starówki można podziwiać także z pobliskiego koła widokowego. W okolicy nie brakuje hoteli, ale przeważnie oferują drogie noclegi, a rezerwacji na sezon wakacyjny trzeba dokonywać z dużym wyprzedzeniem.

Czy warto zatrzymać się w Gdańsku tuż nad morzem?

Tym, co przyciąga turystów do stolicy Pomorza, jest także morze. Ściślej mówiąc, Gdańsk położony jest nad Zatoką Gdańską, będącą częścią Bałtyku. Niemal całe wybrzeże w mieście składa się z publicznie dostępnych, piaszczystych plaż, idealnych do wypoczynku na słońcu. Najszerszy jest odcinek na Stogach, osiągający aż 132 metry. Nie mniej atrakcyjne są jednak nadmorskie tereny po drugiej stronie portu, od mola w Brzeźnie do granicy z Sopotem. Ogromną zaletą tego odcinka jest bliskość zadbanego Parku Reagana, idealnego miejsca na spacery i inną aktywność fizyczną w cieniu drzew. W okolicy znajdzie się niejeden atrakcyjny hotel na wakacje. Bliskość morza oraz plaż sprawia jednak, że także tutaj ceny nie należą do najniższych, a dostępność pokoi w sezonie letnim często okazuje się niewystarczająca.

Gdzie najlepiej zarezerwować pokój w Gdańsku

Niższe ceny oferują hotele położone w większej odległości od głównych atrakcji turystycznych miasta. Przeważnie łatwiej też tam o nocleg na ostatnią chwilę, choć nie jest to regułą. Warto wybrać lokalizację w dobrze skomunikowanej dzielnicy, w pobliżu stacji Szybkiej Kolei Miejskiej oraz linii tramwajowej. To najlepsze sposoby przemieszczania się po mieście ze względu na często zakorkowane ulice i trudności z miejscem do parkowania. Polecamy hotel Arkon Park na Przymorzu, położony w pobliżu stacji SKM i PKP Oliwa oraz pętli tramwajowej. Komunikacją miejską nad morze dojedziesz w dziesięć minut, a na starówkę – w pół godziny. Na miejscu też nie brakuje miejsc wartych zobaczenia, by wspomnieć tylko o zabytkowym Parku Oliwskim.