Jak wybrać obrączki ślubne? Nie czekajcie do ostatniej chwili!

Jak wybrać obrączki ślubne? Nie czekajcie do ostatniej chwili!

2023-04-25 1 przez admin

Organizacja ślubu to potężne przedsięwzięcie, na którego sukces składa się wiele ważnych elementów. Jednym z nich będzie z pewnością wybór odpowiednich obrączek ślubnych, które muszą nie tylko wpisywać się w gusta pary młodej, ale również posiadać odpowiednie rozmiary. Dlatego też z ostateczną decyzją nie warto czekać na ostatni moment. Dowiedz się więc, jak wybrać obrączki ślubne i kiedy je zakupić, by nie dokładać sobie niepotrzebnego stresu przed jednym z najważniejszych dni w życiu.

Kiedy kupić obrączki ślubne?

Obrączki ślubne stanowią najpiękniejszy symbol miłości i obietnicy, która pozostaje z nami przez resztę życia. Zakładane na palec będą przypominać nie tylko o ważnym dniu, w którym padło sakramentalne „tak”, ale również o wszystkich obowiązkach z tym związanych. Nic dziwnego, że wybór odpowiednich obrączek nie powinien być dziełem przypadku. Wiele par młodych odwiedza salony jubilerskie już kilka miesięcy przed ślubem. To dobre rozwiązanie, dzięki któremu można dokładnie zapoznać się z ofertą, zwracając uwagę na różne modele, wzory i kamienie szlachetne, zdobiące biżuterię ślubną. Nie warto natomiast odkładać wyboru obrączek na ostatnią chwilę, gdyż nagromadzone emocje i stres z pewnością nie będą dobrymi doradcami.

Najmodniejsze obrączki ślubne – które z nich wybrać dla siebie?

Decydując się na zakup obrączek ślubnych warto mieć na uwadze fakt, że będą one towarzyszyły nam każdego dnia, zdobiąc nasze dłonie i przypominając o złożonej obietnicy. Dlatego też bardzo istotnym aspektem będzie dopasowanie ich do indywidualnego stylu i charakteru. Na szczęście bogactwo modeli i materiałów, z których zostały one wykonane, znacząco ułatwia to zadanie. Na rynku dostępne są m.in. obrączki z białego czy różowego złota, obrączki tytanowe i srebrne, a także z połyskiem lub matowe, a ich wybór zależy od indywidualnych gustów i preferencji. Wiele osób w dalszym ciągu decyduje się na klasyczne rozwiązania. Przeglądając ofertę, zamieszczoną na stronie obrączki klasyczne Łodzińscy można zauważyć, że tradycyjnym wyborem będzie nadal złoto w delikatnej i prostej formie. Przyszłe pary młode, preferujące aktywny styl życia, sięgają najczęściej po matową biżuterię, mniej podatną na zarysowania, zaś kobiety ceniące sobie klasyczną elegancję, wybierają z kolei obrączki ozdobione diamentami.Kiedy kupić obrączki ślubne?

 

Jak wybrać właściwy rozmiar obrączek ślubnych?

W przypadku obrączek liczy się nie tylko ich wygląd, ale również i rozmiar. Dokładną przymiarkę wybranej biżuterii umożliwi z pewnością wizyta w salonie jubilerskim. Jak pokazuje doświadczenie, mężczyźni sięgają na ogół po szerokie modele, podczas gdy kobiety wybierają ich bardziej subtelną odsłonę. Nie bez znaczenia pozostaje również dzień, w którym umówimy się na wizytę w salonie jubilerskim. Należy pamiętać bowiem, że wysokie temperatury prowadzą do puchnięcia palców, zaś w czasie zimowych mrozów naczynia krwionośne obkurczają się, co sprawia, że przymiarka biżuterii może okazać się niewiarygodna. Sprzymierzeńcem pary młodej będzie więc optymalna temperatura i spokój wewnętrzny, zapewniający komfort podejmowania najważniejszych decyzji bez udziału emocji.

Grawer czy bez – jak spersonalizować obrączki ślubne?

Obrączki z grawerem już od kilku lat zyskują na popularności. Nic dziwnego, bo biżuteria ta stanowi symbol miłości i obietnicy, złożonej przed konkretną osobą. Możliwość wygrawerowania dowolnego tekstu sprawia, że obrączki ślubne nabierają wyjątkowego charakteru. W tym zakresie pomysłów jest naprawdę wiele. Najczęściej na obrączkach pojawiają się jednak imiona małżonków czy data ceremonii. Coraz większą popularnością cieszą się również ulubione cytaty, fragmenty utworów czy data pierwszej randki, co sprawia, że obrączki stają się bliższe naszemu sercu.