Kim jest ortodonta Gliwice i kiedy warto do niego iść?

Kim jest ortodonta Gliwice i kiedy warto do niego iść?

2023-01-12 1 przez Iza Kucharska

Ortodonta jest specjalistą w dziedzinie stomatologii, który koncentruje się na korygowaniu nieprawidłowości zębów i szczęk.  Specialista może pomóc w różnych problemach stomatologicznych, od stłoczonych lub krzywych zębów do nieprawidłowych wzorców zgryzu, takich jak nadgryz lub podgryz. Ortodonci używają różnych urządzeń, w tym tradycyjnych aparatów metalowych i przezroczystych alignerów, aby przesunąć zęby do ich prawidłowych pozycji.

Masz problem? Odpowiedzią jest ortodonta Gliwice

Kiedy należy odwiedzić ortodontę? Osoby z nieprawidłowo ustawionymi zębami, przepełnieniem, nieprawidłowym zgryzem lub innymi nieprawidłowościami strukturalnymi powinny rozważyć wizytę u specjalisty ortodonty w celu podjęcia leczenia. Nie tylko dzieci mogą skorzystać z tych usług; dorośli, którzy doświadczyli zmian w ustawieniu swoich zęby z powodu starzenia się lub choroby dziąseł również mogą skorzystać z leczenia ortodontycznego.

Czym różni się dentysta od ortodonty?

Ortodonci mają kwalifikacje do świadczenia szerokiego zakresu usług, w tym aparaty ortodontyczne i alignery, ale różnią się od dentystów w tym, że skupiają się wyłącznie na korygowaniu wyrównania zębów i szczęk. Aby zostać ortodontą, należy zdać dodatkowe egzaminy poza tym, co jest wymagane dla ogólnej stomatologii. Oznacza to, że ortodonta ma zaawansowane szkolenie i doświadczenie w korekcji zgryzu i innych procedur, które wymagają specjalnej wiedzy.

ortodonta gliwice

 

Skoryguj swoje zęby już dzisiaj

Podsumowując, ortodonta Gliwice jest specjalistą stomatologicznym, który skupia się na korygowaniu nieprawidłowości w budowie zębów i szczęki. Ortodonci używają różnych urządzeń, takich jak aparaty ortodontyczne i alignery, aby przesunąć zęby na właściwe pozycje. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą korzystać z leczenia ortodontycznego, w zależności od stopnia zaawansowania ich nieprawidłowości zębowych.

Specjalne szkolenia dla ortodontów

Ortodonci są specjalnie przeszkoleni i wykwalifikowani, aby zapewnić szeroki zakres usług, które mogą nie być dostępne w ramach ogólnej stomatologii. Ważne jest, aby skontaktować się z doświadczonym ortodontą w celu uzyskania odpowiedniej diagnozy i leczenia. Ustawienie zębów lub inne problemy mogą wymagać bardziej specjalistycznego podejścia.