Kurtki damskie dla mam i nie tylko, jakie wybierać i gdzie kupować

Kurtki damskie dla mam i nie tylko, jakie wybierać i gdzie kupować

2022-08-16 2 przez Borys Przybylski

Oczywiście kurtki damskie dla mam muszą być też ładne i dawać kobietom poczucie, że wyglądają atrakcyjnie i modnie. Taką dbałość o estetykę bardzo dobrze widać w kurtkach damskich Okee – w pięknym, kwiatowym wzornictwie i głębokich, umiejętnie zestawionych kolorach, idealnie korespondujących z kobiecą siłą z jednej, a wrażliwością z drugiej strony.

Kurtki damskie dla mam – czego nie może im zabraknąć?

Kurtki damskie dla mam to jeszcze staranniej opracowywane produkty. Łączą w sobie specyfikę kurtki wyjściowej i kurtki sportowej. Są więc ładne, ciepłe i przewiewne, a przy tym elastyczne i aktywnie dopasowujące się do ciała przyjmującego w trakcie opieki nad dzieckiem najróżniejsze pozycje.

Kurtka idealna dla mamy to taka, która ma co najmniej dwie głębokie kieszenie – idealne na wszelkie drobiazgi i taka, którą można z łatwością wyczyścić  – czy to ręcznie, czy w pralce. Nawet z trudnych do usunięcia zabrudzeń. Musi więc dobrze znosić kontakt z wodą i szybko schnąć. Tam gdzie jest dziecko, tam bowiem trudno o utrzymanie czystości również odzieży wierzchniej.

Zwłaszcza kobiety opiekujące się małymi dziećmi wiedzą, że spacer potrafi przybrać formę treningu aerobowego. Te podbiegi, przysiady, pochylanie się, sięganie za maluchem na podwyższonym placu zabaw… Kurtka damska dla mamy musi więc skutecznie odprowadzać wilgoć. Tylko wtedy można mówić o wygodzie jej noszenia.

kurtki damskie dla mam

Mnogość zadań stojących przed każdą kurtką dla pań

Przed każdą kurtką stoi duże zadanie. Okrycie wierzchnie z jednej strony musi zapewniać bliski ideałowi komfort cieplny, czyli zimą grzać, a kiedy wyjdzie słońce, nie doprowadzać do przegrzania, a z drugiej – gwarantować swobodę ruchów i dobre samopoczucie ze względu na swoją estetykę. Aby było to możliwe, w produktach tych wykorzystuje się różne materiały (najczęściej połączenie bawełny w spodniej części i softshellu na zewnątrz). Operuje się też długością i krojem, w tym obecnością dodatkowych elementów, jak np. kaptur czy kapturo-komin i dodatkowe uszczelnienie w obrębie rękawów oraz zapięcia głównego.

Bez kurtki ani rusz

Kurtki damskie dla mam to must-have w każdej garderobie. I dotyczy to każdej kobiety – niezależnie od gustu i sytuacji życiowej. Niestety przy warunkach atmosferycznych panujących w naszym kraju jedna kurtka to za mało. Poza zimową – najcieplejszą i najprzytulniejszą – na wyposażeniu warto mieć również kurtkę przejściową – na czas po zimie i przed wiosną. Duża wygodę zapewnia również dostęp do kurtki jesiennej – ta wykazuje większą odporność na wiatr i deszcz.

Pewność i wygoda w swojej garderobie

Aby czuć się pewnie i wygodnie w danej kurtce, dopasowana musi zostać także jej długość. Niektóre panie, zwłaszcza niewielkiego wzrostu, wolą krótkie okrycia wierzchnie, a inne kobiety preferują kurtki damskie dla mam dłuższe, do kolana. Krój jest bardzo ważny, bo dobrze dobrany optycznie wysmukla sylwetkę, a błędnie – zamiast podkreślać zalety, eksponuje wady.

 Kurtki damskie dla mam – co warto wiedzieć

Od damskiej kurtki wymaga się kilku kluczowych rzeczy: trwałości, wygody i modnego wyglądu.  W związku z tym pojawia się pytanie, jak wybrać najlepszą kurtkę dla siebie?