Półki ścienne – 4 pomysły, jak je zaaranżować

Półki ścienne – 4 pomysły, jak je zaaranżować

2023-12-27 2 przez admin

Dopełnianie wnętrza półkami ściennymi to mała przyjemność wieńcząca remont sypialni lub salonu. Pozwala wnieść do pomieszczenia niewielki akcent, który będzie spełniać zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Przedstawiamy cztery sposoby na aranżacje półek, które sprawią, że Twoje wnętrze rozkwitnie.

Przechowywanie drobiazgów

Półki ścienne w różnych rozmiarach umożliwiają uzyskanie dodatkowego miejsca do przechowywania przedmiotów. Rzeczy, które nie zmieściły się w szafkach i szufladach, możesz powkładać do drewnianych lub tekturowych pudełek, a te z kolei poustawiać na półkach wiszących na ścianach. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo przestrzeni i zyskasz łatwiejszy dostęp do przedmiotów codziennego użytku. Oprócz tego na półkach ściennych mogą stać książki, po które sięgasz najczęściej. Tego typu aranżacja pozwala na stworzenie domowej biblioteczki w wybranym przez Ciebie pokoju.

Wyeksponuj swoje hobby na półce ściennej

Półka na ścianę to doskonały pomysł dla Ciebie, jeśli masz pasję, której świadectw nie chcesz chować w szufladzie. Niezależnie od tego, czy kolekcjonujesz resoraki, pamiątki z podróży, czy lalki porcelanowe – ustawiając je na półkach, możesz je z dumą prezentować swoim gościom, odwiedzającym Twój dom. Półki ścienne sprawdzą się także do ekspozycji Twoich talentów. Ręcznie robiona ceramika czy papierowe modele zawsze będą zdobiły Twoje wnętrze.

Półka na ścianę – rozwiązanie dla fanów klasyki

Oczywiście nie wszystkie półki ścienne muszą zawierać rzeczy, które są dla Ciebie najważniejsze. Poustawiane przedmioty mogą pełnić wyłącznie funkcję dekoracyjną. Do tego celu możesz wykorzystać rozmaite dzbanuszki lub figurki, zdobyte w sklepach z artykułami do domu. Tego typu ozdoby dobierane są kolorystycznie do stylu wnętrza. Na półkach ściennych świetnie prezentują się także kwiaty doniczkowe czy szklane flakoniki z różnobarwnymi kamyczkami.

Półki w różnych kształtach jako dekoracja ściany

Nie tylko ozdoby dopełniające wnętrze dodają mu charakteru. Półki na ścianę same w sobie mogą stanowić upiększenie dla pomieszczenia. Ich różnorodne formy, rozmiary i kolory pozwalają na puszczenie wodzy fantazji podczas urządzania domu lub mieszkania. Doskonałym przykładem są półki ścienne w kształcie sześciokąta. Można umieścić kilka z nich obok siebie, tworząc na ścianie niepowtarzalne kompozycje. W takim przypadku to, co ustawisz na półce, stanowi sprawę drugorzędną.

Półki na ścianę to mnóstwo możliwości przy dekoracji wnętrz

Sposobów na aranżację wnętrz z udziałem półek jest naprawdę mnóstwo. Niektóre z nich można ze sobą łączyć – wszystko jest kwestią gustu oraz indywidualnych możliwości związanych z wielkością mieszkania czy sposobem jego urządzenia. Niezależnie od tego, na którą aranżację ściennych półek zdecydujesz się przy dekorowaniu sypialni lub salonu – warto pamiętać o tym, aby mebel ten był trwały i odporny na zarysowania. Tylko wtedy zyskasz pewność, że posłuży Ci przez długi czas. W Febestore znajdziesz trwałe półki ścienne, które udźwigną wszystkie Twoje pomysły.