Popularne filmy i seriale na Netflix

Popularne filmy i seriale na Netflix

2023-01-11 2 przez Natalia Pawlak

Filmy i seriale na Netflix to amerykański serwis streamingowy oferujący filmy, programy telewizyjne i inne treści, które użytkownicy mogą oglądać na żądanie. Założony jeszcze w 1997 roku Netflix stał się od tego czasu jednym z najpopularniejszych serwisów rozrywkowych na świecie. W 2012 roku został wprowadzony do Polski, a obecnie z jego usług korzysta ponad milion osób miesięcznie.

Filmy i seriale na Netflix? Zobacz co jeszcze możesz zobaczyć

Jeśli chodzi o treści dostępne filmy i seriale na Netflix, każdy znajdzie coś dla siebie – w tym przeboje kinowe, klasyczne filmy, popularne programy telewizyjne, a także oryginalne produkcje Netflixa. Netflix stale oferuje świeże treści, idealne dla poszukujących nowych wrażeń. Jeżeli jednak zależy nam na jakimś filmie lub serialu, a nie jest on oryginalnej produkcji tej platformy, warto obejrzeć go od razu.

filmy i seriale na Netflix

Na jakich urządzeniach możemy oglądać?

Ulubione treści Netflix możemy oglądać na dowolnym urządzeniu, w tym na telewizorach, smartfonach, tabletach i komputerach. Można to zrobić przez przeglądarkę, komputer lub aplikację na smart TV. Część producentów telewizorów już w pilocie zakodowali szybkie połączenie z aplikacją, ponieważ jest to obecnie najbardziej popularna platforma streamingowa i pozwala to na szybkie łączenie się z nią z poziomu pilota. Biorąc pod uwagę te cechy, łatwo jest zobaczyć, dlaczego Netflix stał się tak popularny przez lata.

Udostępnianie kont – zmiany w polityce

Główną cechą odróżniającą Netflix od innych serwisów streamingach była jego polityka dotycząca udostępniania kont. W przeciwieństwie do niektórych innych dostawców, Netflix nie ograniczał ilości osób mających dostęp do jednego konta. Użytkownicy mogli swobodnie udostępniać swoje konta bez żadnych ograniczeń z dowolną liczbą przyjaciół lub członków rodziny. To się jednak zmieniło. Netflix postanowił ograniczyć udostępnianie konta osobom mieszkającym wspólnie ze względu na spadek sprzedaży. Planowano, by identyfikacja IP zabezpieczała konto, ale użytkownicy logują się z różnych urządzeń i lokalizacji. Rok 2023 na pewno jednak przyniesie zmiany i aż jesteśmy ciekawi, jak będą one wyglądały.