Wymarzony tort weselny. Jak wybrać i na co zwracać uwagę

Wymarzony tort weselny. Jak wybrać i na co zwracać uwagę

2022-09-20 1 przez Marciniak Zielinska

Jak we wszystkim, również w kwestii tortów weselnych istnieją pewne mody. Obecnie najpopularniejsze są chyba tak zwane naked cake. Tego typu torty są najczęściej 2/3 poziomowe. Ich cechą charakterystyczną jest to, że są jedynie delikatnie posmarowane kremem po bokach i z wierzchu. Chyba żadne inne ciasta i desery nie wzbudzają tak wiele emocji, jak właśnie torty weselne.

Wymarzony tort weselny

Cała dekoracja tortu natomiast jest ułożona na samej górze górnego ciasta. Zwykle znajdują się tam świeże owoce albo kwiaty, na przykład róże. Często torty bywają również przystrojone ciasteczkami takim jak makaroniki, albo figurkami z masy cukrowej. Takie torty idealnie wpisują się w przyjęcia weselne urządzone w stylu boho. To jeden z najgorętszych trendów już od kilku lat.

wymarzony tort weselny

 

Tort czyli arcydzieło sztuki cukierniczej

Ostatni trend wśród tortów to tort całkowicie pokryty masą cukrową, z której można wyczarować praktycznie każdą ozdobę. Takie torty wyglądają wyjątkowo pięknie, jednak wiele osób niespecjalnie lubi smak masy cukrowej, która szczelnie pokrywa ciasto. Warto zatem wybrać złoty środek i zdecydować się na taki wymarzony tort weselny, który będzie nie tylko pięknie wyglądał, ale również dobrze smakował po ukrojeniu.

Torty babeczkowe

Przygotowania do wesela to proces wieloetapowy. Jednym z bardzo ważnych aspektów jest wybór wyśmienitego i pięknego tortu. Tort weselny to po prostu kropka nad i całej imprezy.

Ciekawym rozwiązaniem jest również zamówienie tak zwanego tortu babeczkowego. Każda z nich jest pięknie przystrojona kremem i owocami. Dzięki czemu tworzą naprawdę okazały babeczkowy wymarzony tort weselny. Państwo młodzi najczęściej zamawiają dodatkowo niewielki tort, który mogą wspólnie pokroić, aby tradycji stało się zadość. To rozwiązanie idealne dla wesel urządzonych w stylu glamour. Warto rozważyć taką opcję, jeżeli chciałoby się zaskoczyć gości czymś nietuzinkowym.

Wymarzony tort weselny – smaczny i piękny

Kiedy myśli się o tortach weselnych, to z pewnością w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na to, jak taki tort powinien wyglądać. Nigdy nie można jednak zapominać o tym, że poza wyglądem, liczy się też smak. Nawet najbardziej okazały, wymarzony tort weselny zrobi tylko chwilowe wrażenie na gościach. Coraz więcej miejsc organizuje tego typu możliwość, oczywiście za drobną opłatą. W przypadku organizowania jednak tak drogiej imprezy jaką jest wesele, warto wydać tą kwotę.

Zamów swój tort już teraz: Poczta tortowa