Jak w pełni wykorzystać przestrzeń w przedpokoju?

Jak w pełni wykorzystać przestrzeń w przedpokoju?

2023-03-02 1 przez admin

Przedpokój to pomieszczenie, którego niewielki metraż może sprawiać trudności aranżacyjne. Zdarza się, że nawet przestronny i duży hol jest trudny do zagospodarowania. Tymczasem na rynku można znaleźć sporo mebli, które ułatwiają funkcjonalne wyposażenie tego wnętrza. Z naszego artykułu dowiesz się, jak umeblować przedpokój, by w pełni wykorzystać jego potencjał.

Funkcjonalna aranżacja

Uważany za wizytówkę domu przedpokój oprócz walorów estetycznych powinien spełniać ważne funkcje użytkowe. To tutaj przygotowujemy się do wyjścia, przechowujemy odzież i obuwie. Z tego względu niezbędne będą wieszaki na ubrania, szafa, szafka na buty oraz wygodne siedzisko.

Wybierając meble do wąskiego i małego przedpokoju, lepiej dobrać takie o mniejszej głębokości. Dzięki temu uda się zaoszczędzić miejsce i unikniemy przytłaczającego wrażenia, jak wywołują duże i masywne sprzęty. Nie polecamy też szaf w zabudowie, które sięgają do samego sufitu. Choć takie rozwiązanie było do niedawna bardzo popularne, obecnie potężne szafy przesuwne odchodzą do lamusa.przestrzeń w przedpokoju

Klasyczne garderoby

Meble, które wstawimy w holu, powinny mieć elegancki i nowoczesny styl dopasowany do wystroju naszego domu lub mieszkania. Garderoba do przedpokoju w postaci zestawu sprzętów doskonale się sprawdzi. W małym wnętrzu wystarczająca będzie szafa jednodrzwiowa, siedzisko typu 2w1 ze schowkiem na buty oraz panel z wieszakami na ubrania.

Jeżeli dysponujemy większą powierzchnią, możemy wybrać bardziej rozbudowany wariant garderoby. W takim wypadku dodatkowa wysoka szafka na buty świetnie wygląda z powieszonym tuż nad nią lustrem. W miejsce szafy pojedynczej wybieramy większą szafę dwudrzwiową. Większość zestawów mebli systemowych można dowolnie ustawić, dopasowując je do układu pomieszczenia.

Wysokie szafy

Jeżeli mamy wystarczającą ilość miejsca i chcemy przeznaczyć nasz hol bądź wiatrołap na przechowywanie odzieży, warto dobrać pojemne szafy. W takim wypadku odpowiednie będą głębokie, a zarazem wysokie meble, które pomieszczą znacznie więcej rzeczy niż szafy o standardowej wysokości. Funkcjonalne garderoby do przedpokoju w postaci zestawów mebli z praktycznymi nadstawkami stworzą spójną aranżację.

Dzięki górnym szafkom możemy zagospodarować przestrzeń tuż pod sufitem. Zmieszczą się tam sprzęty lub ubrania, po które rzadko sięgamy. Ponadto taka aranżacja dużego przedpokoju umożliwia zredukowanie liczby szaf w innych pomieszczeniach.

Szafy narożne

Urządzając garderobę w przedpokoju, trzeba wziąć pod uwagę jego kształt. Zdarza się, że mamy wolny róg wnętrza. Zagospodarowanie tej powierzchni umożliwiają zestawy mebli zawierające szafy narożne. Ponadto zapewniają one elegancki wygląd przestrzeni. Pojedyncza szafa narożna jest bardzo pojemna i pakowna, co również stanowi jej spory atut.

Jeżeli w naszym przedpokoju pojawi się komplet szaf zasłaniających całą ścianę, warto wybrać jedną szafę z lustrem, które optycznie powiększy i rozjaśni przestrzeń w przedpokoju

Nowoczesne meble i systemy modułowe do przedpokoju oferuje sklep internetowy marmex.pl.