Płytki drewnopodobne – w jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej?

Płytki drewnopodobne – w jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej?

2023-10-17 1 przez admin

Drewno jest jednym z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych. Jego uniwersalny charakter sprawia, że wygląda dobrze w różnych wnętrzach. Obecnie chętnie wybierane są kafelki imitujące drewniane podłogi, które mają jego wizualne zalety, jednak mają inne zalety, jeśli chodzi o użyteczność. Sprawdź, do jakich pomieszczeń warto wybrać artykuły Paradyż: płytki drewnopodobne!

Jakie zalety mają płytki imitujące drewno?

Biorąc pod uwagę aspekty wizualne, trzeba przede wszystkim wspomnieć o tym, że różnorodna kolorystyka i charakter powodują, iż podłoga z tego materiału będzie świetnie sprawdzać się w różnych pomieszczeniach. Nie sposób jednak pominąć funkcjonalnych zalet, jakie mają płytki drewnopodobne Paradyż Classica. Warto zaznaczyć między innymi, że:

  • glazura jest bardziej przystępna cenowo niż drewniane podłogi, zarówno jeśli chodzi o zakup materiałów, jak i montaż,
  • kafelki doskonale sprawdzają się do ogrzewania podłogowego, ponieważ są dobrymi przewodnikami ciepła – panele laminowane nie oddają go tak dobrze, a naturalne drewno może ulec deformacji pod wpływem zmian temperatur,
  • są trwałe – w przeciwieństwie do desek i paneli, glazura jest odporna na mechaniczne uszkodzenia,
  • są łatwe w utrzymaniu czystości – drewno wymaga regularnej pielęgnacji i delikatnego czyszczenia, a ceramikę wystarczy myć wodą z płynem do podłóg,
  • mają uniwersalny wygląd – imitujące drewniany wygląd kafelki będą wyglądać pięknie w różnych stylach aranżacyjnych oraz w każdym pomieszczeniu, między innymi w salonie, sypialni, kuchni czy łazience.

Korzyści te sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na Paradyż płytki drewnopodobne zamiast paneli podłogowych czy desek.

Płytki drewnopodobne

Czy kafelki imitujące drewno sprawdzą się w klasycznych aranżacjach?

Do pomieszczeń o konwencjonalnym wyglądzie podłoga z kafli o wyglądzie drewna to fantastyczny wybór. Z jednej strony nawiązuje do tradycji, ale z drugiej daje szereg korzyści, jeśli chodzi o sposób użytkowania. Co więcej, wizualnie ociepla wnętrze, sprawiając, że chce się w nim przebywać. W klasycznych łazienkach i kuchniach możesz połączyć Paradyż płytki drewnopodobne z kaflami w neutralnych barwach, na przykład białymi lub beżowymi – duży wybór wzorów znajdziesz w sklepie dekordia.pl.

Glazura o wyglądzie drewna we wnętrzach skandynawskich

Pomieszczenia urządzone w ten sposób są z jednej strony minimalistyczne, a z drugiej przytulne. Świetnym wyborem będą płytki drewnopodobne Paradyż Classica połączone ze ścianami w jasnych barwach oraz minimalistycznymi meblami. Zapewnią wygodę i funkcjonalność oraz będą doskonałą bazą do stworzenia wymarzonej aranżacji. Neutralne odcienie będą ciekawie kontrastować z mocnymi barwami, na przykład z elementami wyposażenia w czarnym kolorze. Jeśli chcesz dodatkowo ocieplić wnętrze, pomogą Ci tekstylia – podłogę imitującą drewno możesz ozdobić dywanem.

Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzony jest Twój dom, płytki drewnopodobne Paradyż Classica pomogą Ci osiągnąć efekt przytulnego wystroju. Szeroki wybór wzorów i kształtów sprawi, że z łatwością wybierzesz model najlepszy do Twojej aranżacji!