7 polecanych zabawek dla niemowląt

7 polecanych zabawek dla niemowląt

2023-01-27 1 przez admin

Pojawienie się maleństwa na świecie to ogromna radość dla całej rodziny. Wówczas zarówno rodzice, jak i dziadkowie, ciocie oraz wujkowie kupują maluszkowi rozmaite prezenty, a wśród nich oczywiście zabawki. Jakie powinny one być? Przede wszystkim bezpieczne, miłe w dotyku, kolorowe, pozytywnie wpływające na zmysły, a także wytrzymałe na przedwczesne uszkodzenie. Poniżej przedstawiamy 7 zabawek dla niemowląt zapewniających świetną zabawę, a jednocześnie gwarantujących poznawanie świata w sposób przyjemny i atrakcyjny.zabawki dla niemowląt

1. Kolorowa mata edukacyjna

Niemowlę, które jeszcze nie chodzi, większość czasu spędza w pozycji leżącej lub siedzącej, dlatego potrzebuje przestrzeni do bezpiecznej zabawy na podłodze. Niezwykle pomocna okazuje się wówczas kolorowa mata edukacyjna. W zależności od indywidualnych potrzeb maluszka i jego wieku można wybrać matę w stonowanych lub intensywnych kolorach, z rozmaitymi kształtami oraz wzorami.

2. Maskotki sensoryczne typu zawieszki do wózka

Wśród zabawek dla niemowląt nie może zabraknąć przeznaczonych do wózka. Tu idealnie sprawdzą się różnego typu maskotki sensoryczne. Kolorowe, przyjemne w dotyku, a przede wszystkim wydające rozmaite dźwięki przyjemne dla uszu maluszka umilą mu czas w trakcie spacerów. Przykładem jest maskotka-lisek dostępna w sklepie Manima pozytywnie oddziałująca na zmysły. Szeleszcząca folia i grzechotka dzwonek rozwijają słuch, wyraziste, piękne barwy uczą kolorów oraz rozwijają wzrok, a różne faktury tkanin pobudzają zmysł dotyku.

3. Interaktywny chodzik typu pchacz

Szukając zabawki dla niemowlaka, warto postawić na rozwój dziecka już od najmłodszych jego lat. W tym celu można wybrać dla pociechy interaktywny chodzik z przyciskami, grzechotkami i piszczałkami wydającymi rozmaite dźwięki oraz melodyjki. Różnorodność kolorów i kształtów poszczególnych elementów pobudza wyobraźnię oraz kreatywność maluszka.

4. Zestaw grzechotek

Kolorowe, piszczące, brzęczące, szeleszczące grzechotki dostępne w rozmaitych kształtach to pierwsze zabawki dla niemowląt, które maluchy chwytają do swoich rączek. Pozwalają one na rozwój zmysłów: wzroku dzięki pięknym kolorom, słuchu poprzez wydawanie rozmaitych dźwięków i dotyku ze względu na rozmaite kształty. Zachęcają do zabawy wyglądem oraz ciekawymi wzorkami.

5. Książeczki interaktywne

Edukacyjna książka dla dzieci już od pierwszych miesięcy zachęca maluszka do poznawania świata. W sklepie internetowym Manima znajdują się edukacyjne książeczki interaktywne stworzone z myślą o potrzebach najmłodszych. Wielokolorowe w sposób ciekawy przedstawiają rozmaite kształty, przedmioty i sytuacje.

6. Interaktywny króliczek Alilo Big Bunny

Ta innowacyjna zabawka umili czas wielu maluszkom. Interaktywny króliczek Alilo Big Bunny śpiewa, gra i opowiada bajki. Świetnie sprawdzi się do pomocy nauki mówienia, a dzięki nastrojowym światełkom może posłużyć jako nocna lampka.

7. Edukacyjny sorter dla dzieci

W sklepie Minima dostępne są edukacyjne sortery. Polecamy między innymi kolorowy sorter w kształcie domku z kluczykami i klockami. Różnorodność otworów oraz kształtów pozwala rozwinąć zdolności manualne maluszka. W Minima można znaleźć również sorter w kształcie zjeżdżalni z piłeczkami w pięknych barwach. Zabawka zawierająca 17 elementów wypełni maleństwu czas na poznawaniu praw fizyki.