Jak wybrać najlepsze łóżeczka dziecięce, na co zwracać uwagę i czego unikać

Jak wybrać najlepsze łóżeczka dziecięce, na co zwracać uwagę i czego unikać

2022-08-16 1 przez Iza Kucharska

Nie tylko funkcjonalność sprawi, że będziesz naprawdę zadowolony z wyboru łóżeczka. Koniecznie zwróć także uwagę na jego wygląd. Najlepiej sprawdzają się uniwersalne rozwiązania, które nie powodują przestymulowania dziecka. To naprawdę ważne, ponieważ ma to ogromny wpływ nie tylko na rozwój malucha, ale również na szybkość zasypiania i spokojny sen.

Najlepsze łóżeczka dziecięce zwiększające samodzielność dziecka

W przypadku nieco starszych dzieci przydają się łóżeczka z wyjmowanymi szczebelkami. W ten sposób maluch sam będzie mógł wyjść, gdy już obudzi się po drzemce. Dzięki temu znacznie zwiększasz niezależność malucha i nauczysz go samodzielności. Pamiętaj tylko o tym, żeby jeszcze częściej zaglądać do pokoju dziecięcego, żeby sprawdzić, co dzieje się z dzieckiem.

najlepsze łóżeczka dziecięce

Wykonanie i design czyli modne łóżeczka dziecięce

Wybierasz najlepsze łóżeczka dziecięce i zależy Ci na maksymalnej trwałości? Zatem koniecznie zwróć uwagę na odpowiedni materiał, który nie tylko będzie bezpieczny dla malucha, ale przede wszystkim poradzi sobie z wyrzynającymi się zębami, uderzeniami zabawek i upływem lat. Takie solidne łóżeczka z pewnością posłużą Ci przez długi czas, ale ich trwałość jest uzależniona przede wszystkim od rodzaju materiału. Oczywiście najlepiej sprawdzają się drewniane meble, ze względu na naturalne pochodzenie i przyjazny charakter. Oprócz tego jednym z najczęściej wybieranych gatunków jest buk. Najlepsze  łóżeczka dziecięce zachwycają wytrzymałością, a przy tym naprawdę dobrze wyglądają.

Dlatego wśród najpopularniejszych kolorów są delikatne pastelowe odcienie, naturalne brązy, szarości oraz prawdziwa klasyka, czyli białe łóżeczka dziecięce. Wersje w takich barwach z łatwością dopasujesz do różnych aranżacji, a poza tym są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się zarówno u chłopców, jak i u dziewczynek. Dzięki temu z tego samego mebla może skorzystać młodsze rodzeństwo bądź po prostu dziecko znajomych czy członków rodziny.

Zwróć też uwagę na to, że najlepsze łóżeczka dziecięce zapewniają dzieciom jeszcze większy spokój, rozświetlają pomieszczenie i podkreślają błogi nastrój. Dziecięca sypialnia to ma być oaza bezpieczeństwa, gdzie maluch nie tylko będzie mógł się zregenerować i odpocząć, ale też radośnie bawić się razem ze swoimi rodzicami. Jednak najważniejszym meblem w tym pomieszczeniu są łóżeczka dziecięce – w końcu to właśnie ta przestrzeń jest tak istotna w pierwszych latach życia. Dowiedz się zatem, jak wybrać najlepsze łóżeczko!

Rozmiar i typ łóżeczka które najlepiej wybrać

Najważniejszą zasadą, którą musisz wziąć pod uwagę, wybierając najlepsze łóżeczka dziecięce, jest to, żeby miały odpowiednią wielkość. Najlepiej, jeśli maluch będzie mógł tam swobodnie zmieniać pozycję podczas snu. Koniecznie weź też pod uwagę wagę i wzrost niemowlaka. Dzięki temu bez problemu zdecydujesz się na właściwą szerokość czy długość mebla. Tym samym skutecznie zadbasz o regenerację i wygodę malucha.

Najlepsze łóżeczka dziecięce rosną razem z nim, a tym samym są na tyle uniwersalne, że możesz z nich korzystać przez długi czas. Dlatego już na etapie wybierania modelu dla noworodka, pomyśl o tym, czego dziecko będzie potrzebowało za kilka miesięcy. Zwróć również uwagę na to, żeby łóżeczko można było dostosować do różnych wielkości materacy, a przede wszystkim do wzrostu malucha. Właśnie z tego powodu najlepiej sprawdzają się wersje z obniżanym materacem. W ten sposób zyskasz pewność, że dziecko nie wypadnie z łóżeczka, gdy już zacznie samodzielnie siadać, wstawać czy chodzić.