Sprawdź, dlaczego warto zorganizować przyjęcie komunijne w restauracji

Sprawdź, dlaczego warto zorganizować przyjęcie komunijne w restauracji

2023-02-23 1 przez admin

Przyjęcie przez dziecko Pierwszej Komunii jest często traktowane jako symbol osiągnięcia przez nie pewnej dojrzałości. Jest to celebrowane na przyjęciu dla rodziny i przyjaciół. Część osób samodzielnie przygotowuje takie wydarzenie w domu czy ogrodzie, jednak wielu rodziców sięga po łatwiejsze rozwiązanie, jakim jest organizacja przyjęcia komunijnego w restauracji. Jakie są zalety przyjęcia komunijnego organizowanego w domu, a jakie tego, które odbywać się będzie w eleganckiej, hotelowej restauracji? Na co zwrócić uwagę negocjując warunki w restauracji, aby końcowa cena nas nie zaskoczyła? Jakie atrakcje przygotowują właściciele restauracji dla dzieci, które przeżywają swój bardzo ważny dzień?

Zalety i wady przyjęcia komunijnego organizowanego w domu

Część rodziców, szczególnie w czasie pandemii, wybierało organizację przyjęcia komunijnego w domu. Ma to oczywiście zalety: nie trzeba pokrywać kosztu wynajmu sali. Z drugiej strony, aktualnie domy nie są zbyt przystosowane do podjęcia kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu gości. Nie tylko brakować może powierzchni do wydania obiadu, ale nawet zastawy stołowej. Konieczne jest wtedy pożyczenie jej od znajomych czy z profesjonalnej wypożyczalni. Komunia w domu to również wiele godzin przygotowywania posiłków lub opłata za catering. Wszystko to może sprawić, że rodzice dziecka będą zbyt zmęczeni, aby spokojnie z nim świętować ten ważny dzień.

przyjęcie komunijne

Zalety i wady przyjęcia komunijnego organizowanego w restauracji

Wynajęcie sali w restauracji hotelowej jest z pewnością prostsze i nie zawsze dużo droższe. Wiele lokalów przygotowało specjalne komunijne cenniki i oferty, jak na przykład: https://www.hoteldana.pl/imprezy/przyjecia-komunijne. Decydując się na organizację przyjęcia w lokalu ma się pewność co do jakości obsługi, można samodzielnie wybrać preferowane menu, a nawet zamówić tort. Dzięki temu można spędzić czas z dzieckiem bez obawy, że coś nie wyjdzie z naszej winy.

Na co zwrócić uwagę, rezerwując termin i obsługę na przyjęcie komunijne, aby później nie zaskoczyła nas końcowa cena?

Przeglądając oferty komunijne, można zauważyć, że restauracje podają cenę od osoby zaproszonej, czyli tak zwanego talerzyka. Kwoty te różnią się między sobą, dlatego w umowie należy dokładnie zapisać co obejmuje rzeczona kwota. Dzięki temu już po wydarzeniu nie będzie obaw, że cena nas zaskoczy. Warto również zapytać się o możliwość zakupów dodatkowych: owoców, lodów czy innych deserów tego typu, aby jeszcze uświetnić wydarzenie.

Atrakcje dla dzieci i innych gości przyjęć komunijnych – jak dodatkowo uświetnić ten niesamowity dzień?

Komunia to święto dziecka i dla niego powinny być przewidziane atrakcje w czasie przyjęcia. Wielu restauratorów staje na wysokości zadania i zatrudnia animatorów, dzięki czemu dzieci się bawią, a rodzice mają czas swobodnie porozmawiać z innymi członkami rodziny. Popularnością cieszą się również dmuchane zamki czy place zabaw. Warto zapytać przed podpisaniem umowy, czy w wybranej restauracji przewidziane są tego typu atrakcje dla dzieci.